За поредна година Байерн Мюнхен се доказа като най-доминиращият отбор в груповата фаза на Шамионска лига, спечелвайки всичките шест двубоя.

Баварската машина надделя с 2:0 над Интер на "Алианц Арена" в последния си мач и по този начин остана безгрешен с актив от 18 точки, на осем пред "нерадзурите", които също продължават към осминафиналите.

Макар и с различни треньори през годините, Байерн е безпощаден в тази фаза, като вече има 34 поредни мача без загуба. Още по-впечатляващото е, че равенствата в тях са само три - едно срещу Атлетико Мадрид и две срещу Аякс. Последният тим, който победи баварците в групите, бе ПСЖ през 2017 година. В последните четири издания на груповата фаза Байерн има 23 победи и само едно равенство.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ПОБЕДИТЕ НА БАЙЕРН И БАРСА ТУК >>>

Тимът на Юлиан Нагелсман помете всичко по пътя си в група с Интер, Барселона и Виктория Пилзен, но естествено това не дава гаранции за успех в елиминациите. Доказаха го последните две години, когато най-титулуваният германски клуб отпадна от ПСЖ и Виляреал.

Байерн поведе в резултата в 32-ата минута. Бенжамер Павард отправи хубав удар с глава след центриране от ъглов удар на Йошуа Кимих.

Вторият гол за баварците падна в 72-ата минута, когато Афонсо Дейвис подаде на Ерик-Максим Чупо-Мотинг и нападателят вкара най-красивия гол на вечерта с удар, с който "обра паяжините" на горния десен ъгъл.

В другия мач от тази група Барселона очаквано победи Виктория Пилзен в Чехия с 4:2. Съдбата на каталунците вече бе ясна, като те завършват трети с актив от седем точки и ще играят в елиминациите на Лига Европа на пролет. Виктория, въпреки че показа не лоши неща срещу всички по-именити съперници, остана без нито една точка.

Снимка: AP/БТА

Възпитаниците на Шави откриха резултата в осмата минута, когато удар на Ансу Фати бе отразен от вратаря, но топката мина под плонжа му и Маркос Алонсо направи добавка на гол линията. В края на полувремето Барса вкара и втори гол - Рафиня подаде на Жорди Алба, който пък свали топката с глава към Феран Торес и бившият играч на Манчестър сити бе точен от лесна позиция.

Виктория играеше добре и заслужено вкара попадение в началото на второто полувреме след точно изпълнена дузпа на Томас Чори. Радостта на домакините обаче продължи само три минути след още един гол на Барса. Феран вкара за втори път, този път след подаване на Рафиня - 3:1. В 63-ата минута чехите отново намалиха резултата след нов гол на Томас Чори - този път с глава. После Барса в 75-ата вкара за 4:2 чрез дебютанта Пабло Торе, който бе изведен зад защитата и отправи мощен удар.