Райо Валекано е последният отбор, който ще играе в испанската Ла Лига през новия сезон. Тимът от мадридското предградие Вайекас, чието име в буквален превод означава "мълния", прекара два сезона в изгнание във второто ниво на испанския футбол, след като през 2019 година изпадна от елита.

През миналия сезон Райо не успя да спечели промоция, завършвайки на седмо място, но сега се качи обратно при най-добрите след успех с 2:0 като гост на Жирона във втория плейофен мач помежду им.

Столичани бяха загубили домакинството си с 1:2, но след чиста победа при гостуването си в каталунския град отново ще играят при най-добрите. Райо поведе още в седмата минута на "Естадио Мунисипал де Монтиливи", след като Емилиано Веласкес асистира на Алваро ГАрсия, а пет минути преди края на първото полувреме Оскар Трехо удвои.

Веласкес бе изгонен в 56-ата минута за втори жълт картон, но дори и численото неравенство в съставите не успя да помогне на домакините да се върнат в мача.

Футболистите на Андони Ираола буквално хванаха последния влак за плейофите, завършвайки сезона на шесто място след три победи в последните си четири мача, а преди да се разправят с Жирона, елиминираха друг мадридски тим - Леганес.