Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити записа второ поредно равенство във Висшата лига, последвало това срещу основния конкурент Арсенал.

Този път отборът на Пеп Гуардиола не успя да победи Нюкасъл при тежкото гостуване на "Сейнт Джемсис Парк" в шестия кръг, а срещата завърши при 1:1.

Резултатът беше логичен, тъй като вдъхновеният от шумните си фенове отбор на Еди Хау изигра силен мач, в който при други обстоятелства можеше да спечели и трите точки. Същото обаче важи и за шампионите, така че резултатът днес изглежда заслужен.

Равенството оставя Сити на върха в класирането с 14 точки, на две пред Ливърпул и Астън Вила, които са с мач по-малко, а същото важи и за Арсенал, който е с 11 точки. Нюкасъл е пети, също с 11. Резултатът беше много важен за треньора Еди Хау, който в исторически план продължава да има потресаващ актив срещу Сити - 2 равенства и 15 загуби.

Първото полувреме днес беше равностойно, но Сити се възползва от най-добрия си шанс в 35-ата минута. Джак Грийлиш финтира Киърън Трипиър и подаде на Йошко Гвардиол, а хърватският национал показа индивидуална класа финтирайки на свой ред Дан Бърн преди да прати техничен удар в далечния ъгъл за 1:0.

В края на полувремето Нюкасъл имаше хубав шанс да изравни, но Едерсон спаси удар на Жоелитон. В началото на второто полувреме импулсът на "свраките" продължи. Първо те имаха основателни претенции за червен картон на Джак Грийлиш, който в яростта си удари без топка Сандро Тонали, но реферът и ВАР не взеха крайно решение.

В 52-ата минута Нюкасъл получи дузпа, след като Антъни Гордън беше изведен сам срещу вратаря Едерсон и бразилският страж го събори в наказателното поле. От бялата точка английският национал сам се нае да стреля и отбеляза за 1:1.

Последваха още силни минути на "свраките" и няколко спасявания на Едерсон, а в края на мача Сити натисна. Тогава най-добрият шанс за шампионите бе пред Бернардо Силва, който с красиво изпълнение принуди Ник Поуп да прави впечатляващо спасяване.

Това беше първи мач за Сити без дълготрайно контузената звезда в халфовата линия Родри. Днес в халфовата линия Гуардиола заложи на Рико Люис, Илкай Гюндоган и Матео Ковачич. Във вторник Сити гостува на Слован Братислава в Шампионска лига.