Манчестър Юнайтед изигра първия си мач от пет седмици, за да победи лидера в Чемпиъншип Бърнли с 2:0 на своя "Олд Трафорд".

Срещата беше от осминафиналите на турнира Карабао къп, а в нея участваха общо шестима играчи, които бяха част от световното първенство в Катар - Кристиан Ериксен, Бруно Фернандеш, Каземиро и Маркъс Рашфорд бяха титуляри, а Антъни и Люк Шоу влязоха като резерви.

И двете попадения за "червените дяволи" бяха много красиви. Първо в 27-ата минута Кристиан Ериксен засече остро центриране на Аарън Уан-Бисака, който пък преди това получи диагонален пас от Бруно.

В 57-ата минута Маркъс Рашфорд направи фантастичен пробив между няколко играчи на съперника преди да отправи прецизен удар в далечния ъгъл за 2:0.

Като цяло срещата изобилстваше от голови положения и за двата отбора, като определено се понрави на зрителите по трибуните.

Победата праща Юнайтед на четвъртфинал, за който до момента се класираха още Уулвърхямптън, Саутхемптън, Нюкасъл, Лестър и Нотингам Форест.

Бърнли, който е воден от легендата на Манчестър Сити Венсан Компани, продължава да преследва основната цел - завръщане във Висшата лига.

Голямото дерби от осминафиналите е в четвъртък, когато се противопоставят Манчестър Сити и Ливърпул.