Шампионът Лудогорец получи най-големия отпор от началото на сезона в Първа лига, но измъкна победата.

Играчите на Пауло Аутуори стигнаха до победа с 3:2 в Коматево срещу Ботев, въпреки че на почивката изоставаха с 0:2. "Канарчетата" изиграха много силен двубой пред ентусиазираната си публика и могат да съжаляват, че не се си тръгнаха поне с точка.

Разградчани стигнаха до победно попадение в последната минута на редовното време след удар с пета на Марселиньо, преди който останаха сериозни съмнения за засада. Никое от повторенията обаче не е категорично доказателство.

Като цяло домакинските фенове и играчи имаха сериозни претенции към главния арбитър Ивайло Стоянов за отсъжданията му през втората част. Успехът оставя Лудогорец на две точки зад Левски и ЦСКА на третото място.

Ботев изигра фантастично първо полувреме и поведе още в осмата минута, когато младият Серкан Юсеин финтира Козмин Моци и стреля неспасяемо под гредата на Ренан.

В 14-а минута резултатът вече беше 2:0. Тодор Неделев със изключително изпълнение на пряк свободен удар изненада бразилския страж на разградчани и вкара един то най-красивите голове са сезона.

В края на полувремето Кристиян Димитров от перфектна позиция стреля с глава и пропусна да направи аванса 3:0.

Втората част бе още по-вълнуваща и напрегната, но успешна само за Лудогорец. Гостите върнаха едно попадение в 59-а минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Густаво Алфонсо срещу Сисиньо.

Моци застана зад бялата точка и хладнокръвно вкара за 1:2. Само четири минути бяха нужни на гостите, за да изравнят. Джоди Лукоки центрира меко отдясно и непокритият дебютант Мей Махлангу вкара с глава за 2:2.

В 90-а минута Марселиньо получи на границата на последните от защитата в жълто и черно и отклони с пета, за да не остави шанс на Кайзер - 3:2.

Успехът оставя Лудогорец на третото място с актив от 20 точки. Ботев е осми с 11 пункта.