Ювентус продължава серията си от победи в Серия "А" и вече е с пет от пет успеха след 2:0 при гостуването си на новака Фрозиноне.

Учудващо за мнозина, "бианконерите" имаха сериозни проблеми срещу коравия съперник и трябваше да чакат до края на мача, за да вкарат безценните попадения.

В герой за отбора се превърна Кристиано Роналдо, който реализира в 81-а минута за 1:0, а второто попадение падна в последните секунди на добавеното време, когато и резервата Федерико Бернардески се разписа.

Масимилиано Алегри даде почивка на Леонардо Бонучи, Блейз Матуйди и Жоао Кансело, вероятно очаквайки много по-лесен мач на "Бенито Стирпе".

В седмата минута удар на Роналдо бе избит от гол линията, а до края на полувремето Юве така и не стигна до нов добър шанс.

Натискът на гостите се засили през втората част, но защитата на Фрозиноне игра все така храбро и ефективно.

И така в 81-а минута след удар на Миралем Пянич топката рикушира в двама защитници в жълто, за да стигне до Роналдо, който вкара. Останаха сериозни съмнения за положение на засада от португалеца.

В продължението на срещата Бернардески се разписа за 2:0 и донесе спокойствието за своите.

За Юве предстои домакинство на Болоня в следващия кръг, който е междинен. Фрозиноне ще гостува на намиращия се в криза Рома.