Българският национал Мартин Минчев записа гол и асистенция за Спарта Прага при разгромната победа над Пардубице с 5:2.

Халфът се разписа в 72-ата минута - 5 минути, след като се появи на терена. Още две минути след попадението българинът даде и асистенция на Визнер, който оформи крайното 5:2.

До влизането на Минчев Спарта водеше с 3:2. В 72-ата минута чешкият гранд имаше право да изпълни пряк свободен удар, а след центрирането Минчев отбеляза с глава.

В 77-ата минута домакините направиха бърза контраатака. Мартин Минчев получи топката по левия фланг и отправи прострелно центриране, което попадна на крака на Визнер, който не сбърка на празна врата.

Това е първо попадение за Мартин Минчев този сезон. Той записа асистенция в мача преди няколко дни срещу Бърно.

За последно той се разписа на 13 март срещу същия съперник в мача от миналото първенство.