Домакинът Кот д'Ивоар откри с победа Купата на Африка.

"Слоновете" надвиха с 2:0 Гвинея-Бисау в първия мач от турнира, който бе предшестван от страхотна церемония на модерния 60-хиляден стадион в Абиджан, носещ името на актуалния държавен глава Аласан Оуатара.

Домакините откриха турнира по възможно най-добрия начин, защото вкараха гол още преди да са изминали четири минути игра. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Съотборникът на Кристиано Роналдо на клубно ниво - Секо Фофана, се разписа след прекрасно изпълнение, вкарвайки с шут от далеч дистанция.

Това бе и втория най-бърз гол в мач на откриването на Купата на Африка. Първия бе още през 1976-а, когато Соломон Шефараху се разписва за Етиопия във вратата на Уганда.

Отличният старт успокои домакините, а Фофана можеше да вкара втори страхотен гол в средата на полувремето, но този път мощният му далечен шут разтресе горната греда.

Снимка: АР/БТА

Логичното все пак се случи в началото на втората част, когато футболистът на Цървена Звезда - Жан-Филип Красо вкара за 2:0.

Отново страхотно попадение, като този път нападателят на "слоновете" вкара с красив акробатичен удар.

Така Кот д'Ивоар стартира турнира по очакван начин - с победа над Гвиеня-Бисау, като също така показа, че макар да не разполага с най-звездният състав в Африка, не трябва да бъде отписван от турнира заради фактора домакинство.