Малко странна, но доста важна победа записа ПСЖ в мача си от деветия кръг на Лига 1. Парижани спечелиха с 2:1 срещу Ница и си върнаха първото място в класирането, с две точки аванс пред Марсилия.

На терена домакините поведоха в 47-ата минута с изящно изпълнение на Лионел Меси от пряк свободен удар, с което не остави шансове на Каспер Шмайхел. С попадението си аржентинецът добави Ница към дългия списък от клубове, срещу които се е разписвал.

Тимът от Лазурния бряг е 91-ият от 110 съперника на Меси на клубно ниво, на който той успява да вкара гол.

Гостите успяха да изравнят, което наложи спешни мерки за ПСЖ. На терена като резерва влезе голямата звезда Килиан Мбапе. Той трябваше да обръща мача, въпреки че предварителните планове бяха да получи почивка.

И Мбапе не разочарова. В 83-ата минута той получи страхотен пас от Норди Мукиеле, който го остави сам срещу вратаря и с хладнокръвно изпълнение донесе успеха на парижани. Това бе и първи случай от началото на сезона, в който Мбапе не започва като титуляр в мач на ПСЖ.