Хегемонът във френския футбол Пари Сен Жермен отпадна в турнира за Купата на страната във втора поредна година в осминафиналите.

Макар и със суперзвезди като Лионел Меси, Неймар и Серхио Рамос на терена, тимът на Кристоф Галтие отстъпи с 1:2 при гостуването си на Олимпик Марсилия в люто дерби.

Преди година столичани отпаднаха слсед дузпи срещу Ница, но сега не можаха да се доберат и до наказателни удари.

Серхио Рамос направи такъв в 30-ата минута, фаулирайки Ченгиз Юндер на границата на наказателното поле, а Алексис Санчес реализира от бялата точка, за да даде аванс на домакините.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

В края на полувремето самият Рамос се реабилитира и вкара с глава след центриране от корнер на Неймар.

Марсилия обаче стигна до победно попадение в началото на втората част, когато бившият играч на Аталанта Руслан Малиновски "скъса мрежата" на Джанлуиджи Донарума с удар с левия крак.

За Марсилия това ще е първи четвъртфинал в надпреварата от 2011 година.