Националният футболен тим на Аржентина се класира за финала на Копа Амерка и по този начин ще играе в решителния мач на трети пореден голям форум след спечелените Копа Америка 2021 и Мондиал 2022.

Аржентинците не допуснаха сензация и победиха Канада с 2:0 в полуфиналния мач, за да се класират за решителния мач в нощта на неделя срещу понедленик.

Полуфиналът бе и моментът, в който Лионел Меси се отпуши на Копа Америка и с гол помогна на своята родина да се доближи с още крачка до голямата цел.

А за носителя на 8 "Златни топки" това ще бъде осми голям финал с екипа на Аржентина. В Копа Америка финалът е пети, Меси е извел страната си и до два финала на Световно, а също така има и един на Олимпиадата през 2008-а.

Колкото до Аржентина, която чакаше разваляне на прокобата в Копа Америка в продължение на 28 години преди да дойде титлата от 2021-а, това ще е общо 30-и финал, като титлите на страната са 15.

Иначе на полуфинала срещу Канада, който се игра в Ню Джърси - там, където след две години ще е финалът на Мондиала, Аржентина спря похода на приятната сензация в турнира и не позволи нов шокиращ резултат от "кленовите листа".

Това също така бе повторение на мача на откриването, като отново срещата свърши 2:0, но този път аржентинците свършиха задачата си далеч по-рано и далеч по-уверено.

Снимка: Getty images

В 22-ата минута на мача Родриго де Пол пусна страхотен извеждащ пас към Хулиан Алварес, като нападателят на Манчестър Сити преодоля вратаря и се разписа за 1:0.

Това остана и резултатът на полувремето, а световните шампиони започнаха ударно втората част и още в 51-ата минута решиха всичко с второ попадение.

Най-сетне в надпреварата се разписа Лионел Меси, който застана на пътя на удара на Енцо Фернандес и отклони топката, залъгвайки вратаря за 2:0.

Така Аржентина оправда ролята си на фаворит и достигна до втори пореден финал в турнира и общо четвърти за последните пет издания, като в битката за титлата ще очаква един измежду Уругвай и Колумбия.