Лионел Меси бе главното действащо лице за победата на Интер (Маями) с 4:1 като гост на Ню Инглънд Революшън. Аржентинската десетка бе замесен в три от четирите гола, а с трите точки той и съотборниците му оглавиха еднолично класирането в Мейджър Лийг Сокър, макар и временно.

По трибуните на стадиона във Фоксбъро имаше повече от 65 000 души, които със сигурност не са били разочаровани от шоуто на Лео.

Домакините поведоха още в първата минута, но Меси изравни в 32-ата, а в 68-ата осъществи обрат в полза на своите след пас на Серхио Бускетс. А после на практика реши всичко в полза на своя отбор, след като между 83-ата и 89-ата минута даде две асистенции, първо на Бенджамин Кремаски, а после и на Луис Суарес.

В социалната мрежа "Х" пък се появи статистика, че Лео е първият играч в историята, който има пряко участие в общо 1200 гола в кариерата си. В 1057 двубоя досега световният шампион с Аржентина е реализирал 832 попадения, а освен това е подал за 368 други гола.

От началото на новия сезон в МЛС той е играл в 7 двубоя, в които е вкарал 9 пъти, а също така е асистирал още 4 на съотборниците си.

Меси еднолично е начело на голмайсторската листа в първенството на САЩ.