Лионел Меси ознаменува първия си мач след големия финал на Мондиала с гол и победа.

След заслужената почивка за празненства, която аржентинският гений получи след световната титла, той отново се върна към задълженията си с екипа на ПСЖ във френската Лига 1.

Те бяха рутинни и далеч от блясъка на последния мач, който Меси игра, защото срещу звездната селекция на парижани се изправи последният в класирането Анже, който бе сразен с 2:0.

Съвсем очаквано ПСЖ нямаше никакъв проблем да стигне до успеха, а и не срещна особена съпротива от опонента си.

Акцентът бе завръщането на Лионел Меси на терена, който застана редом до Неймар зад гърба на нападателя Уго Екитике, в отсъствието на Килиан Мбапе.

Именно Екитике откри рано в мача, за да успокои парижани, а чаканият от всички момент дойде в 72-ата минута.  Тогава Меси осъществи отлично двойно подаване с Мукиеле и озовал се сам срещу вратаря нямаше как да сбърка.

Радостта на аржентинеца все пак бе спряна заради отсъждане за засада, но проверката на ВАР показа, че в момента на паса Меси е зад линията на топката, което означаваше гол.

До края Меси се отчете и с гениална асистенция към Неймар, но в момента на перфектното копване, бразилецът се оказа в засада и гол нямаше.

Така мачът завърши при резултат 2:0, а стова ПСЖ увеличи аванса си на върха в класирането на шест точки пред втория Ланс.