Милан направи страхотен мач и напълно заслужено спечели гостуването си на Наполи, при това категорично - 4:0. За южняците това е втора домакинска загуба и общо трета от началото на сезона в Серия "А".

Въпреки поражението, Наполи продължава да има комфортна преднина на върха в класирането. Тимът на Лучано Спалети е със 71 точки, следван от Лацио с 55 и Милан с 51.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Гостите поведоха с 2:0 още през първото полувреме, като за домакините това бе първи случай от август 2019-а насам, в който те изостават с две попадения преди 25-ата минута.

Това стана факт след голове на Рафаел Леао за 1:0 и след това на Браим Диас, който асистира за първото попадение, след което се разписа сам в 25-ата минута за 2:0.

Португалецът Леао направи резултата класически - 3:0 в 59-ата минута, когато бе намерен добре от Сандро Тонали. Алексис Саелемакерс пък се разписа 10 минути след появата си на терена, когато направи страхотен индивидуален рейд за 4:0 в 67-ата минута.

Лидерът в класирането не бе получавал четири гола на собствен терен от септември 2015-а насам. Тогава Фиорентина отбелязва четири пъти на Интер.

Откакто Стефано Пиоли е начело на Милан, "росонерите" са побеждавали отборът, класиран на първа позиция цели пет пъти. Нещо, което никой друг отбор не е правил повече от три.