Милан взе задължителни три точки у дома срещу изпадналия Сампдория в Серия А - 5:1, като се извини частично на тифозите за провала срещу Интер в полуфиналите от Шампионската лига.

А и за като цяло колебливия сезон, в който росонерите не защитават титлата си по най-добрия начин. Милан е пети, на точка зад четвъртия Лацио, който е с мач по-малко. Оставането извън четворката ще означава нов сезон на изгнание извън Шампионската лига за гранда от Милано.

Оливие Жиру вкара хеттрик за гръмката победа, а Рафаел Леао и Брахим Диас добавиха другите две попадения.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

Феновете аплодираха отбора, но еуфория нямаше. Същите тези тифози гневно се караха на играчите преди няколко дни след загубата в реванша от Интер с 0:1 на прага на финала в Шампионската лига.

За Милан остават още два двубоя от първенството - гостуване на Ювентус и домакинство на Верона, който се бори да не изпадне.

Тимът на Стефано Пиоли има 64 точки и е пети, четвъртият Лацио е с 65, а третият Интер има 66. Юве е с 69 на второто място. И трите конкурента обаче имат мач по-малко.