Арсенал победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 като гост в дербито от първия кръг на групите на Лига Европа.

Сблъсъкът противопоставяше финалиста и полуфиналиста от последното издание на турнира, а двата тима не разочароваха.

Въпреки убедителния резултат в полза на Арсенал, пет минути преди края преднината на лондончани бе само от един гол, а Айнтрахт бе по-добрият тим на терена и натискаше в търсене на изравнителното попадение.

"Орлите" от Франкфурт определено заслужаваха нещо от мача. Те обаче не успяха да се справят с бързите контраатаки на противника. Без особено да блести, Арсенал изпозлва бързите си офанзивни играчи, за да стигне до успеха.

Герои в днешния ден бяха младоците Джо Уилок и Букайо Сака, които решиха мача с двата си гола.

Крайният резултат пък оформи обичайният заподозрян - Пиер-Емерик Обамеянг.

Снимка: АР/БТА

Двата тима оправдаха очакванията и изиграха изключително атрактивен мач.

Атакаите към двете врати не спряха през целия мач. Имаше и доста положения, но и двата тима се отчетоха с доста пропуски.

По-активни все пак бяха домакините. Подкрепяни от 50 000 по трибуните, "орлите" успяха да натикат Арсенал в собствената му половина в началото на мача, но Филип Костич и Бас Дост пропиляха добри шансове.

Арсенал от своя страна дебнеше на контраатаки. Бързият Обамеянг, подкрепен от трима младоци зад гърба си представляваше опасност във всеки един момент.

Три бързи атаки създадоха три страхотни положения за "артилеристите", а четвъртият случай се оказа фатален за немците.

В 38-ата минута младият Уилок напредна отляви, прибра топката и отправи удар. Топката отскочи от крак на бранител и доби траектория, която прехвърли вратаря, удари се в гредата и опъна мрежата, давайки аванс на Арсенал.

Втората част подобно на първата започна с голяма агресия и атакуващ футбол от страна на Айнтрахт.

"Орлите" обсадиха английската врата и изтърваха няколко чудесни шансове за изравняване, докато Арсенал рядко поглеждаше в предни позиции.

Това се промени в 80-ата минута, когато Доминик Кор от Айнтрахт си изкара втори жълт картон, който вдъхна увереност на "артилеристите".

Последваха пропуски от чисти позиции на Обамеянг и Сака, за да дойде моментът, който реши мача.

Пет минути преди края топката достигна до младия Букайо Сака след бърза контраатака, а младокът с хубар удар удвои.

Малко по-късно Сака ознаменува страхотния си мач с асистенция към Обамеянг, който оформи крайното 3:0 в полза на Арсенал.