Отборът на Челси, който е обект на доста дискусии заради спорната си и странна трансферна политика, се завърна на европейската сцена с победа.

"Сините" от Северен Лондон пропуснаха последната европейска кампания, а освен това за първи път от шест сезона участваха в турнира, различен от Шампионска лига. Те дебютираха в плейофната фаза на Лигата на конференциите, където очаквано победиха швейцарския Сервет с 2:0.

Това обаче не се случи толкова лесно, като двукратният шампион на Европа трябваше да получи дузпа в 50-ата минута, за да успее да открие резултата.

Точен от бялата точка бе Кристофър Нкунку, а очевидно недоволен от показаното на терена, треньорът Енцо Мареска направи тройна смяна, вадейки включително и голмайстора от терена.

Това доведе до импулс в играта и създаването на няколко добри шанса, а резултатът не закъсня.

В 76-ата минута Челси вкара втори гол чрез Нони Мадуеке и направи сериозна крачка към елиминирането на Сервет и място в основната фаза на Лигата на конференциите.

Снимка: АР/БТА

Повечето големи клубове, замесени в тазвечершните мачове по европейските терени не предложиха сериозни изненади, с изключение на Фиорентина.

"Виолетовите" от Италия очевидно подцениха мача срещу унгарския Академия Пушкаш и още до 12-ата минута изостанаха с 0:2. Въпреки направения обрат от страна на домакините до 3:2, мачът все пак завърши 3:3 след късен изравнителен унгарски гол.

Испанският Бетис спечели с комфортното 2:0 срещу украинския Крибвас, а пък Аякс разби полския шампион Ягелония с 4:1 като гост.

Доста любопитни тимове пък направиха крачки към участието си в основната фаза на Лигата на конференциите, като сред тях са уелският ТНС, Линкълн Ред Импс от Гибралтар, исландският Викингур, а своите шансове има и КИ Клаксвик от Фарьорските острови.