"Барселона" разгроми гостуващия "Виляреал" с 5:1 в отложен мач от 34-ия кръг и е само на два мача от постижението да завърши сезона без загуба в испанското първенство.

Каталунците, които предсрочно си осигуриха титлата, доминираха на "Ноу Камп".

Фелипе Коутиньо откри резултата след 11 минути игра, а само 5 по-късно Паулиньо удвои преднината на Барселона.

В самия край на първото полувреме Лионел Меси вкара за 3:0 след като получи отличен пас от Андрес Иниеста.

Почетното попадение за гостите беше дело на Никола Сансоне, който се разписа в 54-ата минута.

Крайното 5:1 оформи Усман Дембеле, който вкара два гола в 87-ата минута и добавеното време на мача. Той бе взет от "Борусия" (Дортмунд) в началото на сезона срещу 105 милиона евро, но до момента разочароваше.

Старши треньорът на "Барселона" Ернесто Валверде похвали Дембеле, който бе най-активният и продуктивен играч в тима.

"Той е много млад и има чудесно бъдеще. Всички играчи се нуждаят от период на адаптация. Второто попадение, което отбеляза беше страхотно", заяви Валверде и добави, че иска Дембеле да остане в клуба и през следващия сезон.