Испания и Германия завършиха наравно 1:1 в най-очаквания мач от цялата групова фаза на световното първенство в Катар.

Голове на резервите Алваро Мората и Никлас Фюлкруг оформиха резултата, който допълнително завързва ситуацията в Група "Е".

Ла Фурия Роха е с актив от четири точки и се нуждае поне от равенство в последния мач срещу Япония, за да си гарантира класирането на осминафиналите. Германия, която днес взе първа точка, ще се нуждае от задължителна победа срещу Коста Рика, като ще се надява испанците да победят. При равенство на Ла Роха, Бундестима ще трябва да вкара повечко голове.

Днешният мач беше по-специален за наставника на иберийците Луис Енрике, тъй като се навършиха 13 години от рождението на дъщеричката му Ксана, която си отиде от този свят на 9. Отборът му игра много силно в по-голямата част от мача и поведе в резултата, но натискът на германците в края даде своя резултат.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Равенството означава, че Бундестима продължава да няма победа над Испания в официален мач от 1988-а, когато Руди Фьолер вкара два гола в двубой на европейското първенство.

Испанците започнаха да владеят дълго топката още в първите минути и имаха първия изгоден шанс за гол. Случи се в шестата минута, когато Дани Олмо стреля изключително силно от дистанция, а Мануел Нойер докосна топката, за да отклони в напречната греда. Късмет за стража и съотборниците му.

Германия отвърна с много бърза атака, при която Леон Горецка изведе Серж Гнабри, а неговият удар от малък ъгъл бе спасен от Унай Симон.

В 22-ата минута Жорди Алба пробва удар с десния си крак и не бе далеч от истината, като топката мина покрай гредата на Нойер. Испанците изглеждаха по-силния отбор в тези моменти.

Испания може да се каже, че изцяло доминираше в срещата и направи няколко опасни атаки, като при едната Феран Торес направи потресаващ пропуск, но за негово щастие в хода на атаката бе отсъдена засада.

Германия не правеше кой знае какво в атака, но прати топката във вратата в 40-ата минута. След центриране Антонио Рюдигер я вкара с глава и се зарадва бурно, но попадението правилно беше отменено заради нова засада. Малко по-късно централният бранител на Реал отново стреля опасно с глава, при редовна позиция, но този път Симон спаси.

Второто полувреме започна в по-спокойно темпо и битка в центъра на терена, но в 56-ата минута Унай Симон подари топката на противника, като след това се наложи да прави важно спасяване след силен удар на Джошуа Кимих.

Алваро Мората влезе като резерва и побърза да попадне под светлините на прожекторите. В 62-ата минута Дани Олмо изведе Жорди Алба, а той пусна центриране по земя към Алваро, който протегна крак и в компанията на Никлас Зюле я прати по впечатляващ начин във вратата от трудно изпълнение.

Три минути след това Испания направи още една фантастична атака, при която Гави остави топката за Марко Асенсио, но неговият удар от чиста позиция влетя в аут.

След 70-ата минута германците се втурнаха напред и имаха изгодни шансове за изравняване. Най-добрият от тях се откри пред Джамал Мусиала, който без опека на бранител имаше възможност да стреля, но го направи право в тялото на Симон.

Натискът на германците все пак даде резултат в 83-ата минута. Лерой Сане подаде на Мусиала, който укроти топката и така се получи перфектен пас за резервата Никлас Фюлкруг, който с мощен удар вкара за 1:1.

В самия край на мача и 6-минутното добавено време Лерой Сане имаше шанс да донесе обрат за своите, но пропусна.

Ето и съставите:

Испания: 23. Унай Симон, 20. Дани Карвахал, 16. Родри, 24. Еймерик Лапорт, 18. Жорди Алба, 5. Серхио Бускетс, 9. Гави, 26. Педри, 11. Феран Торес, 21. Дани Олмо, 10. Марко Асенсио

Германия: 1. Мануел Нойер, 5. Тимо Керер, 15. Никлас Зюле, 2. Антонио Рюдигер, 3. Давид Раум, 5. Джошуа Кимих, 8. Леон Горецка, 21. Илкай Гюндоган, 10. Серж Гнабри, 14. Джамал Мусиала, 13. Томас Мюлер