Коста Рика сензационно победи Япония с 1:0 във втория мач за двата тима от група Е на Мондиала. Въпреки че "самураите" бяха по-активният отбор на терена, допуснаха поражение след гол на Фулър 10 минути преди края.

Така Коста Рика се реваншира на феновете си след загубата с 0:7 от Испания и вече има 3 точки, запазвайки шансове за класиране напред. Японците също остават с 3 точки, след като в първата среща надделяха с 2:1 над Германия.

Тази вечер от 21 часа е голямото дерби в групата между Испания и Германия.

В първите 20 минути двата тима не създадоха опасни положения, но японците бяха по-активни на терена и притиснаха съперника си, търсейки победа, която със сигурност ще ги класира за осминафиналите.

ВИЖТЕ ТУК ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА>>>

Коста Рика пък се стараеше да играе предпазливо, за да не повтори фиаското от първия си мач на световното.

Getty Images

В 35 минута нападателят на северноамериканците Джоел Кемпбъл пробва интересен удар с външен фалц от място, но неточно.

Като цяло обаче мачът е коректен и първият жълт картон дойде чак в 42 минута след нарушение на Антъни Контрерас в средата на терена. Веднага след това и Ямане от състава на Япония бе официално предупреден.

Така след постна първа част двата тима се оттеглиха при 0:0 на почивката.

Втората част започна с отличен удар на Морита, но вратарят на Коста Рика Кейлор Навас спаси с отличен плонж. Японците видимо вдигнаха оборотите и притиснаха съперника, търсейки гола.

В 61 минута защитникът на Коста Рика Борхес направи нарушение точно пред наказателното поле и получи жълт картон. При изпълнението Сома обаче стреля над горната греда, пропилявайки отлична възможност за Япония.

Ситуацията се повтори 10 минути по-късно, когато жълтият картон бе за Калво, а японците отново получиха отлична възможност да стрелят към вратата на Коста Рика. Ударът от фаул обаче не успя да мине през стената.

Противно на случващото се на терена, костариканците изненадващо стигнаха до гол. В 81 минута Кейшър Фулър бе изведен отлично зад гърба на японската отбрана и успя да прехвърли вратаря на азиатците, отбелязвайки за 1:0.

"Самураите" не се предадоха, а веднага потърсиха изравняване. Кейлор Навас обаче се отличи с няколко отлични спасявания.

Така Япония, която бе сочена за фаворит в двубоя, загуби срещата и още повече завърза ситуацията в групата.