След като Камерун и Сърбия дадоха вихрено начало на деня на Мондиал 2022 в епичен сблъсък с шест гола, Гана и Южна Корея също не разочароваха. Двата отбора изиграха изключителен двубой, завършил при резултат 3:2 за ганайската селекция. Това бяха първи три точки за футболистите на Ото Адо в Катар, след като в предишния си мач те отстъпиха с 2:3 на Португалия.

Корейците пък остават с точка след два мача - заради равенството си срещу Уругвай.

Двата резултатни мача с африканско участие написаха нова страница в историята на футбола на континента. Общо шестте гола са най-много в рамките на един ден за тимове от Черния континент на световни първенства.

В първите десетина минути африканците трябваше да се отбраняват с всички сили, защото около наказателното им поле имаше корейска обсада. Сон и съотборниците му натискаха здраво, като за посоченото време изпълниха цели четири корнера, но без съществен успех. ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА >>>

За да се стигне до 24-ата минута, когато падна и първото попадение в мача. Дело на Гана. Центриране от свободен удар доведе до суматоха във вратарското поле на корейците и изстрел в мрежата на Мохамед Салису. "Черните звезди" буквално откриха с първия си удар в мача, а ВАР прегледа ситуацията за игра с рка на Андре Аю, но в крайна сметка до отмяна на гола на се стигна - 1:0.

Точно 10 минути след това ганайците удариха за втори път. Пак след центриране и пак от левия фланг, този път на Джордан Аю, а Мохамед Салису закачи топката точно толкова, колкото бе нужно тя да се озове отново в мрежата - 2:0.

Двете бързи попадения шокираха азиатците, които така и не успяха да се съвземат, а след близо 50 минути игра първото полувреме завърши 2:0 за Гана.

Корейските футболисти се втурнаха напред моментално след подновяването на играта, а деветката на отбора, Гуе-сун Джо пропусна отличен шанс в 52-ата минута, когато брилянтен изстрел с глава бе спасен още по-впечатляващо от Зиги.

Четири минути по-късно обаче Джо не сбърка и отново с глава вече намали пасива на своите - 2:1.

Подемът на Южна Корея бе очевиден и седем минути след първия им гол дойде и втори. Отново с глава и отново дело на Джо, като този път бе наистина атрактивен. Нападателят се извиси над няколко защитници в бяло, за да изравни - 2:2.

Той се превърна в първият кореец с два гола в един мач на световно първенство.

А седем минути, след като стори това, Кудус отвърна на предизвикателството. Играчът на Аякс заби втория си гол в мача и стана първият ганаец, разписал се два пъти на Мондиал, а "черните звезди" дръпнаха с 3:2. До головата ситуация се стигна малко куриозно, защото Кудус се озова с топка в крака, след като Иняки Уилямс понечи да стреля, но не уцели.

Южна Корея отново хвърли всичко в предни позиции, като в последните петнадесетина минути от редовното време и в десетте минути продължение, всичко се случваше пред вратата на Зиги. Който обаче с лъвски намеси отказваше съперника, за да успее Гана да удържи преднината си.

След като Антъни Тейлър свири край на мача, селекционерът на Корея Пауло Бенто се нахвърли със словесни атаки срещу него и това му донесе червен картон.