От доста години за всички фенове е ясно, че трудно някой отбор на международната сцена ще може да се сравни с Франция като чисто индивидуална класа.

Също така няма национален тим в света, който да може да се похвали с широчината на френския състав. Вероятно "петлите" спокойно могат да имат три силни тима на Евро 2024, но до момента селекцията им не впечатлява особено с игра.

Да, Франция крачи уверено към целта си и е на четвъртфинал, но това не се случва с играта, която всички очакват от тима предвид мощта в предни позиции и факта, че все пак говорим за финалист от последните две Световни първенства.

Куриозът при достигането на Франция до четвъртфиналите на Евро 2024 е, че "петлите" го сториха без техен футболист да е вкарал гол от игра. Макар воденото от Килиан Мбапе звездно нападение на тима да впечатлява като имена, то головете не идват толкова лесно.

Изненадващо или не, Франция остана на второто място в своята група с 5 точки, като в трите си двубоят от тази фаза вкара две попадения.

В първия си мач французите доста се измъчиха срещу Австрия и победиха доста трудно с 1:0, а единственият гол бе нелеп автогол.

В 38-ата минута на мача Килиан Мбапе навърза двама бранители и центрира в наказателното поле, където Максимилиан Вьобер доста неориентирано сложи главата си и прати топката в собствената си врата - 1:0 и победа на Франция.

Последва нулево реми с Нидерландия, преди да дойде ново равенство, този път 1:1 с Полша, при което френският гол падна от дузпа, реализирана от Килиан Мбапе.

Снимка: Getty images

Така се стигна до осминафинала с Белгия, който сякаш вървеше към резонни продължения, а защо не и дузпи, когато нов автогол спаси французите и ги прати в следващата фаза на турнира.

Рандал Коло Муани стреля нескопосано, но топката се отклони в крака на Ян Вертонген и влезе в белгийската врата, а така без френски гол от игра, "петлите" са вече на четвъртфинал.