Докато в Катар всички погледи бяха насочени към старта на световното първенство по футбол, некласиралите се за финалите отбори заложиха на контроли.

А най-сериозното име в този непрестижен списък безспорно бе това на еврошампиона Италия.

Вместо на Мондиала, скуадрата трябваше да се задоволи с посещение Виена за приятелски мач с Австрия. Който, на всичкото отгоре, загуби с 0:2.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена почти през целия мач и вкараха гол още в 6-ата минута. Марко Арнаутович организира атаката на домакините, подаде към Ксавер Шлагер, който преодоля Джанлуиджи Донарума и с брилянтен удар вкара за 1:0.

Вторият гол падна в 36-ата минута, когато Алаба отбеляза след 30-метров удар от фаул.

Getty Images

Националните отбори на Румъния, Ирландия и Кипър също постигнаха победи в последните си контроли за месец ноември.

На стадион "Зимбру" в Кишинев Румъния, водена от бившия треньор на ЦСКА Едуард Йорданеску, се наложи с 5:0 над съседите си от Молдова.

На стадион "Та"Кали" пък Ирландия победи с 1:0 домакините си от Малта. Единственото попадение в срещата бе дело на нападателя на Кардиф Калъм Робинсън, който се разписа в 55-ата минута.

Тимът на Кипър, който преди броени дни отстъпи на България, се реваншира на феновете си с победа с 3:2 като гост на Израел в друга контролна среща.