Хари Кейн бе една от основните причини Байерн (Мюнхен) да победи Лацио с 3:0 и да продължи към четвъртфиналите в Шампионската лига. Баварците най-сетне заиграха като отбор и бързо-бързо превъзмогнаха поражението с 0:1 на "Олимпико" в първия мач, а в реванша на "Алианц Арена" не оставиха кой знае какви шансове на италианския си съперник.

Английският национал вкара две от трите попадения за германския шампион, който може да изглежда все по-далеч от титлата в Бундеслигата, където изостава на 10 точки от Байер (Леверкузен), но надеждата в Европа остава все така жива.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Попаденията на Кейн срещу римските "орли" бяха съответно под №50 и №51 за него в евротурнирите. Както може да се досетите, първите 45 са реализирани за Тотнъм (в 76 мача), а с екипа на мюнхенския тим той вече е вкарвал 6 пъти в 8 двубоя в Европа. Така равносметката му е 51 попадения в 84 двубоя, а пък откакто е в Байерн има равен брой мачове и голове - 33 в 33.

Нито един друг англичанин не е вкарвал 50 пъти в евротурнирите.

И напълно заслужено бе засипан с похвали от медиите както в Германия, така и в родинта си. От "Билд" му дадоха отлична оценка за представянето, като описаха първото му попадение в 39-ата минута като "хладнокръвен изстрел с глава", а второто след почивката бе "топ изстрел".

Aнглийският Mirror пък отчита, че Хари е показал какво има във вълшебната му шапка и е бръкнал именно там за двата гола във вратата на Лацио.

"Той се превърна в първият англичанин с 50 гола в Европа, а същевременно запази надеждите на Байерн за трофей през сезона живи", пишат в родината му.

"Германска гаранция, но с английски печат", гласи краткото и ясно заглавие на испанския Marca, посветено на силната игра на Кейн.

"Отново Кейн", още по-лаконични са от The Sun.

"Кайзер Кейн вкара два пъти и спаси сезона на Байерн (засега)", добавят от The Daily Telegraph.

В Италия също са доста пестеливи на думи, но пък също така достатъчно ясни. Corriere dello Sport излиза с чело "Захапката на Кейн". И допълва, че Чиро Имобиле е направил пропуски, но за сметка на това Хари Кейн не прощава и Байерн продължава напред към последните осем.