Байерн събра сили, гордост и дух, за да обърне дуела с Лацио в осминафиналите на Шампионската лига.

Баварците спечелиха с 3:0 у дома и с общ резултат 3:1 са четвъртфиналисти, а с това остават в играта за трофей. Такъв трудно ще дойде в Бундеслигата, където колосът изостава с 10 точки зад Байер Леверкузен. А Байерн вече отпадна и за Купата на Германия.

Но е жив в турнира на шампионите...

Реваншът започна с притеснение, а италианците се чувстваха комфортно на "Алианц Арена" до 38-ата минута. Тогава на сцената излезе Хари Кейн, който с глава даде аванс на домакините.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

В добавеното време на първото полувреме славният ветеран Томас Мюлер заби за 2:0 и тотално преобърна събитията в дуела. Лацио вече нямаше какво да брани като аванс и трябваше да тръгне в атака.

Кейн направи 3:0 в 66-ата минута с 33-ия си гол в 33 мача за сезона във всички турнири.

Ако не друг, той поне заслужава Байерн да спечели нещо през месец май.

Деветката на Англия просто не може да бъде спрян. Отборът му обаче куцука, като тази вечер поне пое глътка въздух.

И върна лентата към времена, в които обратите бяха нещо като ежедневие за Байерн в Европа.

Тимът е сред най-добрите осем и чака жребия за четвъртфиналите, напук на неудачите на домашната сцена.