Антонио Конте вероятно ще си тръгне от "Челси" през лятото, но ще го направи с трофей.

Италианският наставник и неговите възпитаници завоюваха Купата на ФА след победа с 1:0 в напрегнат сблъсък с "Манчестър Юнайтед" на Жозе Моуриньо.

Единственото попадение на митичния "Уембли" вкара Еден Азар от дузпа в 21-а минута, която самият той си изработи.

Моментът е специален за Конте, тъй като това е първият му спечелен финал като треньор. През миналата година загуби от Арсен Венгер и "Арсенал" в същия турнир. Купата е първа за "сините" от Лондон от 2012-а година насам, когато бе повален на финала "Ливърпул" с 2:1.

За "Юнайтед" сезонът остава нулев, въпреки силното представяне във Висшата лига, където тимът завърши втори. Хората на Моуриньо със всички сили потърсиха изравняването и направиха няколко пропуска. "Челси" трябва да благодари и на вратаря си Тибо Куртоа, който бе брилянтен.

"Червените дяволи" владееха инициативата през целия мач и се бяха настанили в противниковата половина, но историята помни победителите. "Челси" се защитаваше добре и си заслужи осмата купа в най-стария футболен турнир, за да се нареди на четвърто място в тази класация.

В 21-а минута "сините" получиха дузпа, след като Еден Азар се откъсна зад защитата, а Фил Джоунс направи шпагат, с който не успя да играе с топката. Лондончани претендираха за директен червен картон, но такъв не бе показан от Майкъл Оливър. Азар се нае с изпълнението и не пропусна с хладнокръвен удар.

После Погба, който изигра поредния си слаб мач с екипа на "Юнайтед", опита далечен удар, но не намери целта. Първото полувреме измина на много ниско темпо и в разправии.

Второто бе далеч по-интересно за неутралния зрител. В 56 минута удар на Рашфорд причини първото добро спасяване на Куртоа в мача.

В 63-а минута "Юнайтед" прати топката в мрежата, но голът бе отменен. Първо Куртоа спаси по страхотен начин удар на Джоунс с глава, а после Санчес добави, но бе в засада.

Седем минути по-късно и Де Хея направи едно от брилянтните си спасявания. Успя да парира удар на Маркос Алонсо, който се оказа очи в очи с него. "Челси" поиска втора дузпа за игра с ръка на Ашли Йънг, но такава не бе отсъдена.

В ответната атака Куртоа спаси удар на Рашфорд в поредната чиста ситуация през второто полувреме.

В 82-а минута Пол Погба бе оставен абсолютно непокрит след изпълнение на ъглов удар, но по някаква причина прати топката встрани. Шансът пред французина бе най-добрият от началото на мача.