Реал Мадрид направи това, което Реал Мадрид прави - обърна по страхотен начин мач, който изглеждаше да отива към загуба за европейските шампиони.

След 0:2 на полувремето от Борусия Дортмунд в двубой, който повтаряше финала на турнира от миналия сезон, преобразен отбор в бяло игра като ураган след почивката на "Сантяго Бернабеу", вкара пет пъти и спечели с 5:2, докарвайки до екстаз трибуните.

Колко пъти сме гледали "този филм"? И колко живота има в този турнир отборът, който го е печелил 14 пъти?

Дортмунд игра знаменито до почивката и можеше да води дори с повече от два гола. Попаденията на Дониел Мален и Джейми Гитънс бяха най-малкото, като Тибо Куртоа спаси още поне две големи опасности пред вратата си.

Реал също имаше шансове в това първо полувреме, като два пъти за пет секунди гредите спасиха гостите в уникална ситуация.

Но - 0:2 на почивката.

След нея нещата не изглеждаха много променени, като германският отбор владееще положението в първите минути на втората част. И изглеждаше така, че за първи път от 12 години Мадрид ще бъде подчинен на неговия терен в Шампионската лига.

Тогава го направи РБ Лайпциг, сега към това се стремеше друг немски тим.

Но в 60-ата минута германец се намеси. Антонио Рюдигер вкара с глава и даде сигнал за натиск. Само 100 секунди по-късно вкара и Вини Жуниор, след като Мбапе му подаде на празна врата.

Стадионът стана вулкан, а "белите" полетяха по игрището. И въпреки това в 82-рата минута Борусия изпусна великолепен шанс да поведе, като Куртоа пак спаси. И само секунди по-късно капитанът Лукас Васкес вкара - 3:2.

Нататък бе ясно, че връщане назад няма. Поредният култов обрат на Реал пред неговите фенове в Европа бе сторен. Остана обаче време Вини два пъти да мине като на парад през защитата и да вкара страхотни солови голове за хеттрика си - 5:2.

Реал е с 6 точки от три кръга, колкото има и Дортмунд.