Мечтатa за първа титла от над 30 години насам изглежда като все по-реална за Неапол. Наполи продължава да марширува все по-уверено към така жадуваното скудето, като днес спечели за девети път в последните си десет шампионатни двубоя - 3:0 като гост на Специя, където доскоро играеше Петко Христов.

Виктор Осимхен вкара два пъти, а Квича Кварацхелия добави гол и асистенция за успеха, с който макар и за няколко часа, неаполитанци ще са с цели 16 точки пред преследвача си Интер.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Осимхен се разписа на два пъти в рамките на пет минути между 68-ата и 73-ата, като така вече има 16 гола през сезона. Той е едва четвъртият играч на Наполи с толкова попадения след 21 мача през даден сезон.

Грузинецът Кварацхелия се разписа от дузпа, откривайки резултата рано през втората част, а след това асистира за втория гол на Осимхен. Той е един от петимата футболисти в Топ 5 първенствата на Европа с поне 10 гола и 10 асистенции досега през сезона.

Но е и най-младията - останалите са Лионел Меси, Неймар, Серж Гнабри и Рандал Коло Муани.

Наполи има 56 точки начело на Серия "А", докато Специя е близо до зоната на изпадащите със само 17.