Полският Шльонск (Вроцлав), който играе с двама наши национали в центъра на отбраната си, а единият от тях дори носи капитанската лента на отбора, отпадна по изключително драматичен начин от Лигата на конференциите.

За пореден път Алекс Петков и Симеон Петров бяха двойка централни защитници за полския вицешампион, но Шльонск отпадна от швейцарския Сен Гален по доста болезнен начин.

Първият мач в Швейцария бе завръшил при резултат 2:0 за Сен Гален, а Шльонск спечели с реванша, но с недостатъчното 3:2, което означаваше отпадането на клуба след 3:4 общ резултат.

С капитанската лента Алекс Петков бе едновременно герой и антигерой в мача, като първо вкара гол, но след това пък си изкара доста наивен втори жълт картон.

Мачът започна с гол за Сен Гален и при общ резултат 3:0 към 40-ата минута на реванша, нещата не изглеждха особено оптимистични за домакините от Полша, но тогава дойде един впечатляващ петминутен обрат.

Само за две минути Шльонск обърна до 2:1, а в добавеното продължение на първото полувреме се разписа и Алекс Петков, като при резултат 3:1 мачът вече отиваше към продължения.

Страхотен гол с плонц за родния национал.

Алекс Петков бе в главната роля и в следващата интересна ситуация, но не в особена позитивна светлина. В 75-ата минута главният рефер отсъди дузпа за нарушение срещу Петков, но ВАР се намеси и показа, че родният национал е симулирал, което онзачаваше втори жълт картон на сметката му и край на мача за него.

Така за останалия с 10 души на терена Шльонск започна опълчение до края на мача, а истинската драма настъпи дълбоко в добавеното 12-минутно продължение.

В 100-ата минута лед намесата на ВАР реферът отсъди дузпа в полза на гостите, която първоначално бе спасена, но пък вратарят бе в нередовна позиция, а това предизвика спорове и меле на терена, включитлено и изгонването на още един играч на Шльонск.

В крайна сметка в 118-ата минута дузпата бе изпълнена отново, а Вилен Гьобелс я вкара за 2:3, което в крайна бе достатъчно за Сен Гален да продължи към плейофите на турнира.

Снимка: Getty images