Левски успя да победи северномакедонския Шкупи и на реванша от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите - 1:0

"Сините" на Николай Костов се класираха за третия кръг, след като двата гола аванс от първия мач се оказаха достатъчни, а днес прибавиха към тях и още един - и то специален. Вкара го Младият Марин Петков вкара в последния възможен момент, в десетата минута на добавеното време със страхотен удар от дистанция с левия крак.

Днес българският тим почти изцяло превъзхождаше своя съперник, като изключение направиха последните минути на редовното време, когато нервното напрежение се настани в "сините", като днес те подобно на първия мач играха с резервните си жълти екипи. Единственият шанс за гостите не се оказа достатъчен дори да си тръгнат непобедени.

Хореографията на феновете на Левски беше впечатляваща, като на една от трибуните те изписаха в червено, черно и жълто годината 1903 и надпис "Илинден, майко, Илинден, за българите Великден". Годината е препратка към Илинденско-Преображенското въстание, от което вчера се навършиха 120 години. Гостуващи фенове на стадиона нямаше по решение на Борислав Михайлов, УЕФА и местната федерация.

Като цяло привържениците изпълниха стадиона и направиха страхотна атмосфера във всичките 90 минути, а тя спомогна на Левски да доминира. В следващия кръг тимът на Костов ще играе с израелския Апоел Беер Шева, като първият мач е на 10 август, а реваншът седмица по-късно.

"Синият" клуб започна много вдъхновено двубоя, надъхан допълнително от рева на публиката. В четвъртата минута Джереми Петрис отправи силен удар, който бе спасен от вратаря, а секунди по-късно Джавад Ел Джемили пробва късмета си с шут по земя, който мина покрай гредата.

В седмата минута Рикардиньо имаше яростни претенции за дузпа, след като негов удар с глава срещна главата на Михаел Пинтер от гостите. Съдията и колегите му от ВАР взеха правилно решение.

Снимка: БТА

Последваха нови бързи действия, а в 20-ата минута Ел Джемили проби по левия фланг и стреля, като ударът му бе блокиран и излезе в корнер. На другата врата Шкупи отправи първия си шут, когато Пламен Андреев спаси лесно опит на Арбин Воша.

В следващите минути гостите от Северна Македония прибегнаха към няколко груби влизания при контраатаки на "сините", като това доведе до показването на два жълти картона.

Куриозна ситуация стана в 73-ата минута, когато главният съдия на мача - швейцарецът Леонс Чуди, получи контузия и директно се насочи към съблекалните. Четири минути по-късно той беше заменен от четвъртия съдия Лукас Фандрих.

Снимка: Bulphoto

Двубоят продължи да е на много високо темпо, а в последните десетина минути на редовното време Шкупи опита по някакъв начин да застраши Пламен Андреев, без особен успех. Все пак получиха нови десет в продължение заради множеството прекъсвания. В неговото начало Андреев направи едно значимо спасяване след удар на централния нападател Сифас, който преодоля твърде лесно двама бранители.

Мачът вървеше към 0:0, но в последната 100-на минута на продължението резервата Марин Петков вкара фантастично попадение от границата на наказателното поле и зарадва многобройната публика.

Левски: 1.Пламен Андреев, 2.Жереми Петрис, 5.Келиан ван дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8.Андриан Краев, 27. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 7. Роналдо, 17. Уелтон, 9.Рикардиньо

Шкупи: 1. Илязи, 5. Тошевски, 96. Илиески, 42. Пинтер, 3. Шехи, 88. Куевен, 8. Али, 37. Алберт, 7. Воша, 77. Сахити, 29. Сифъс