ЦСКА продължава да няма победа над румънски отбор вече повече от 60 години. "Армейците", водени от новия си треньор Нестор Ел Маестро, бяха напълно безидейни и загубиха с 0:4 при гостуването си на Сепси. Така те напускат квалификациите в Лигата на конференциите след общ резултат 0:6.

Последната победа на столичани срещу тим от северната ни съседка датира от далечната 1956 година (8:1 срещу Динамо (Букурещ), а след това не успяват да запишат успех - вече цели 11 мача.

Това обаче не е най-тежката европейска загуба за клуба - през сезон 1957/1958 унгарците от Вашаш громят българите с 6:1. Победи с по 4:0 срещу ЦСКА имат и Байерн (Мюнхен) (общо три пъти) и Хамбургер ШФ.

Българският тим започна със същата схема като тази в първия мач и със само една промяна в стартовия състав, като в първите десетина минути на мача стоеше доста добре и атакуваше значително повече от румънския си съперник.

След това обаче темпото спадна, Сепси се подреди много добре в собствената си половина, а в предни позиции поглеждаше все повече към вратата на Густаво Бусато. И при първата по-сериозна атака стигна до гол, макар и не от игрова ситуация.

Снимка: Bulphoto

Два финта на Стефанеску в 17-ата минута пратиха Бусато на земята, а в опит да спре съперника си той го повали с ръка и това бе дузпа за домакините. От бялата точка точен бе МАтей, който стреля във вратарския ъгъл, но въпреки това вкара - 1:0 в 20-ата минута.

ЦСКА се втурна напред, но без особена идея в играта, разчитайки най-вече на центрирания от страна на Хайнц, а те не водеха до никакъв успех. В 39-ата минута "армейците" стигнаха до рядка опасност - Кареасо бе изведен между двама защитници след двойно подаване, а от своя страна потърси Назон, който се засуети и не стреля достатъчно бързо от границата на вратарското поле.

С оглед на развоя на мача Сепси бе далече по-спокойният отбор и имаше няколко остри атаки рано през втората част.

В един момент около 50-ата минута пък нервите взеха връх в редиците на ЦСКА, а Кареасо и Назон се скараха на терена.

Феновете на "червените", за разлика от любимците си, бяха на висота на трибуните и заглушаваха румънските си колеги, като представянето им определено не кореспондираше на това на българския тим на терена.

Двадесетина минути преди края на мача всичко за гостите приключи. Матей стреля, топката рикошира в тялото на Турицов и се озова в Аганович, оставен напълно сам на далечната греда - 2:0.

В 90-ата минута друга резерва, Роланд Варга, заби и трети гол във вратата на Бусато. Той спря топката на гърди необезпокоявано, между няколко защитници в черни екипи и я прати в мрежата за 3:0.

В третата от общо шестте минути добавено време Мено Кох направи нарушение в наказателното поле, а съдията отсъди втора дузпа, реализирана от Исник Алими - 4:0.

В следващия кръг съперник на румънците ще бъде Актобе от Казахстан, отстранил грузинския Торпедо (Кутаиси) с общ резултат 5:3.