Левски довърши ПАОК и с 1:1 се класира в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. "Сините" браниха смело и спокойно аванса си от 2:0, взет в София преди седмица, за да преминат в следващата фаза на евротурнирите.

Роналдо отне топката, върната лошо от Лирацис към вратаря на домакините Котарски, за да открие в 25-ата минута. За цялото първо полувреме единствено публиката и атмосферата на "Тумба" даваха някакъв шанс на гърците, които нямаха точен удар в рамката на вратата на Николай Михайлов.

Едва в 57-ата минута дойде първи такъв, а той се оказа и голов - Тиаго Данташ изравни след пас през центъра на отбраната. Очакваше се, че последният половин час ще е много тежък за левскарите, но те отново не трепнаха, не се огънаха и не дадоха повече възможности на ПАОК.

Изненадващо донякъде, прехвалените звезди на домакините, някои от които струват и доста сериозни пари, изобщо не успяваха да надиграят добре подредения съперник от България.

Треньорът Станимир Стоилов бе заложил на същите 11, които извоюваха победата в София - Николай Михайлов, Жереми Петрис, Ноа Сундберг, Хосе Кордоба, Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев, Ван дер Каап, Георги Миланов, Уелтон, Билал Бари, Роналдо.

Левски се бранеше далеч от вратата, държеше нещата под контрол в средата на терена и контраатакуваше остро. Но най-вече - не се паникьоса нито за секунда в реванша, а това се е случвало на далеч по-опитни отбори на стадион "Тумба".

В края нервите на домакините съвсем не издържаха - първо Дъглас Аугусто бе изгонен за втори жълт картон след груб фаул, а после и капитанът Виериня остро влезе в спор с рефера от Испания Сесар Сото, за да получи също втори жълт картон.

И с 9 души за последните десетина минути, ПАОК съвсем хвърли кърпата.

Стоилов преди мача говореше за "футболно чудо", каквото би било отстраняването на гръцкия съперник. Той е четвъртфиналист в турнира миналия сезон, традиционно не отпада преди Коледа от Европа... Но - ето, случи му се.

А Левски смело гледа към третия кръг, където задачата изглежда далеч по-приемлива.

Тимът ще е домакин на Хамрун Спартанс от Малта на 4 август и ще му гостува в реванш на 11-и, а това, естествено, е съперник, далеч от класата на българския отбор. Успех на този етап ще прати "сините" на прага на груповата фаза, в плейофния кръг. И ще му отвори вратата не само към групите, а и към европейски мечти.

Със Стоилов те вече бяха факт при първия престой на треньора в клуба в първото десетилетие на века.

Докато за домакините емоциите са на другия полюс - играчите на ПАОК бяха замеряни с бутилки и предмети от своите фенове след края.

На "Тумба" не са свикнали да гледат как тимът им не може да надиграе гостите и е безпомощен.