Лудогорец се класира за плейофния кръг на Лига Европа след нова победа над уелския шампион ТНС.

Родният тим спечели гостуването си в Уелс с 4:0 и с общ резултат от 9:0 е на крачка от груповата фаза на турнира.

Последното препятствие за разградчани ще е словенският шампион Марибор, като първият мач е след седмица в Разград, а реваншът е на 29 август.

Още преди началото на мача между ТНС и Лудогорец бе ясно, че домакините няма как да върнат петте инкасирани гола в Разград.

Това накара Лудогорец да замени голяма част от основните си състезатели, но въпреки това постигна нов солиден успех.

Разградчани сякаш стигнаха до победата доста лесно, без да хвърлят огромни усилия, но и разликата в класите между двата тима бе огромна.

Мачът в Уелс започна доста трудно за двата тима, което на моменти сякаш играеха с голяма досада предвид решения сблъсък.

Темпото беше бавно, най-вече от страна на Лудогорец, защото домакините колкото и да искаха, просто нямаха класата, за да организират опасни атаки.

Показателен е фактът, че за 45 минути вратарят Ренан докосна топката само веднъж, при това след връщане от свой съотборник.

Бавното темпо и почти празните трибуни на стадиона в Рексъм съвсем придаваха вид на контрола на този сблъсък от Лига Европа.

След половин час игра Лудогорец все пак реши да се затича, а това веднага започна да води до опасни ситуации.

В 35-ата минута Якуб Швиерчок нахлу в наказателното поле, нагалси топката на десния си крак и с удар вблизкия ъгъл успя да открие.

До края на полувремето Лудогорец успя да удвои, с което уби надеждите на домакините за достойно равенство от мача.

Автор на гола бе Джоди Лукоки, който се възползва от лошо изчистване на уелската отбрана.

През втората част Лудогорец продължи с атаките, но те не бяха толкова опасни, докато ТНС все така трудно минаваше центъра.

Трябва да се отбележи, че домакините все пак стигнаха до удар, а и имаха два страхотни шанса за гол, но не ги използваха.

Шут на Вандерсон пък бе изчистен от голлинията в 73-ата минута, а 4 по-късно от опит за удар на бразилеца се превърна в асистенция за Швиерчок, който вкара втория си гол в мача.

Това обаче не бе всичко, защото в даденото от съдията продължение с чудесен удар Дан Битон вкара за 4:0 в полза на родния тим.

Така бе оформен и крайният резултат, който затвърди огромното превъзходство на Лудогорец над своя противник.