Хълк доказва прастарата спортна истина, че няма стари и млади, като отново поведе отбора си към победа в Копа Либертадорес.

Четвъртфиналистът от миналия сезон Атлетико Минейро елиминира Милионариос (Колумбия) след 3:1 в реванша у дома и 1:1 в първия мач като гост. Хълк, вече на 36 години, посочи пътя с асистенция към Паулиньо за първия гол, а сам отбеляза третия.

Така бразилският тим ще играе в групите на най-силния турнир на Южна Америка и през този сезон.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ДВАТА РЕВАНША В ТУРНИРА>>>

Там ще е и Индепендиенте (Меделин), след като спечели изключително напечен реванш с чилийския Магеянеш - 2:0 (1:1 в първия двубой).

Такива мачове могат да се видят само на този континент, където на терена често се разгарят страсти, достойни за малко сражение.

Още в 7-ата минута започнаха картоните и добре познатият бразилски рефер Уилтон Перейра Сампайо се видя в чудо как да спре сблъсъците.

Жълтите картони спряха на осем, но двама бяха изгонени с червени - Флорес от гостите и Паласиос от домакините.

Два гола на аржентинеца Лучо Понс донесоха успеха на Индепендиенте, който също влиза в груповата фаза.