Лионел Меси не игра за Аржентина срещу Перу, но Лаутаро Мартинес поведе "албиселесте" напред към четвъртфиналите, след като вкара и двата гола при 2:0 срещу Перу. Мачът се игра на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями, където легендарната десетка Меси твори с клубния си отбор Интер, а в негово отсъствие острието на италианския Интер вдъхнови аржентинците за третата им победа в три мача в груповата фаза на турнира.

През първото полувреме голове нямаше, но второто започна ударно за действащия шампион на турнира.

В 47-ата минута Лаутаро отбеляза за 1:0, след като бе изведен зад защитата на перуанците с ювелирно подаване от Анхел ди Мария и безпроблемно преодоля вратаря на съперника.

Леандро Паредес можеше да увеличи преднината на своя отбор 25 минути по-късно, но не успя да се разпише от дузпа. Все пак обаче аржентинците грабнаха втори гол, който ги успокои и уби окончателно надеждата на Перу.

Също така през втората част гол на Николас Таляфико бе отменен заради засада.

И той отново бе дело на Лаутаро. Мартинес се поздрави с второто си попадение за вечерта след впечатляващо самостоятелно изпълнение, направило резултата 2:0.

По този начин аржентинците продължават към елиминациите без допуснат гол след голова разлика от 5:0 в трите си победи в групата. Четири от петте гола са дело именно на Лаутаро Мартинес, който през 2024 година има 7 гола в 7 мача за страната си. В кариерата си досега той е вкарвал повече голове за Аржентина в рамките на една календарна година само през 2019-а (8 попадения в 13 мача).

Вторият тим от тази група, който ще играе в четвъртфиналите, е този на Канада.

Северноамериканците не победиха Чили, но и 0:0 бе достатъчно, защото те влязоха в този мач с две точки повече от съперника си и ремито им бе напълно достатъчно.

Освен това чилийците играха повече от час в намален състав, след като Габриел Суасо бе изгонен в 27-ата минута на срещата. Той си изкара скоростен първи жълт картон след 12 минути игра, а четвърт час по-късно участието му в двубоя приключи след второ предупреждение и съответно червен картон.