Нидерландия и Германия изнесоха поредното шоу в съперничеството, което сякаш никога не разочарова през годините. Двата стари футболни съперника направиха 2:2 в Амстердам, в мач от Лигата на нациите.

"Лалетата" поведоха рано - не бяха изтекли и две минути, когато Тижани Райндерс бе изведен сам срещу вратаря Тер Щеген и откри.

Последваха трудни минути за Бундестима, но домакините не успяха да удвоят, а след 25-ата минута играта се изравни. Нещо повече - Германия вкара два пъти до почивката и обърна развоя.

Първо Дениз Ундав изравни в 38-ата минута след грешка при изнасянето на топката от Матайс де Лихт. После Йошуа Кимих вкара в добавеното време преди паузата отблизо след чудесна атака отляво.

В 50-ата минута Нидерландия изравни - бранителят Дензел Дъмфрис се разписа също на празна врата след добро нападение.

Нататък голове можеше да има и в двете врати, но и така шоуто бе чудесно за гледане. Двата отбора са с по четири точки в група 3 на Лига А, където са още Унгария и Босна. Днес този мач в Будапеща завърши 0:0.

На "Уембли" Англия очаквано победи с 2:0 Финландия, а и двата гола - подобаващо, вкара Хари Кейн. Деветката игра мач №100 с националния екип, като преди него получи плакет, както и овациите на стадиона.

Капитанът вкара в 57-ата и 68-ата минута майсторски попадения и донесе победата на "трите лъва". Това бяха неговите голове №67 и №68. Впечатляващо, като за сто мача...

В същата група 2 на Лига В гърците биха с 2:0 навън в Ирландия, за да съберат също 6 точки, колкото имат и фаворитите от Англия.