Нигерия победи Исландия с 2:0 в мач от група "D" на Световното първенство по футбол.

Суперорлите изиграха страхотно второ полувреме, в което надиграха своя противник и заслужено стигнаха до успеха.

Победата на африканския тим заплете ситуацията в групата преди последните срещи в нея.

Едно е сигурно, Хърватия продължава напред със своите 6 точки, докато Нигерия (3 точки), Аржентина (1) и Исландия (1) ще се борят за своето място на осминафиналите.

Аржентина се изправя срещу Нигерия, като само победа устройва Меси и компания. Такава е ситуацията и за викингите, които трябва на всяка цена да победят Хърватия и да се надяват Нигерия да не победи Аржентина, като и при този вариант, второто място ще се решава от головата разлика на отборите.

Снимка: Getty images

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Двата тима си размениха по едно полувреме, като през първото по-добрият тим на терена бе Исландия.

Викингите имаха страхотен шанс да поведат още в 3-та минута, но страхотно изпълнение на Гилфи Сигурдсон от пряк свободен удар бе спасено от 19-годишния страж Франсис Узохо.

Малко по-късно Сигурдсон отново застраши нигерийската врата, но без успех.

До края на полувремето головите ситуации липсваха. Исландците опитваха да стигнат до гола след множество центрирания, докато Нигерия така и не отправи удар към Ханес Халдорсон.

Нигерия започна доста по-активно втората част, а в 49-та минута успя да открие резултата с първия си удар в мача.

Африканските играчи организираха светкавична контраатака, топката стигна до Ахмед Муса, който овладя и с мощен шут вкара за 1:0.

Нигерия можеше да удвои малко по-късно, но далечният удар на Ндиди бе спасен от вратаря.

Исландците опитваха да наложат натиск и да стигнат до изравнителен гол, но така и не намираха път към нигерийската врата.

В 73-та минута хубав удар на Ахмед Муса нацели горната греда, а минута по-късно нападателят вкара за 2:0.

Той получи топката по лявото крило, нахлу в наказателното поле, преодоля исландския вратар и отбеляза.

В 83-та минута Исландия получи страхотен шанс да се върне в мача, след като съдията отсъди дузпа в тяхна полза след консултация с ВАР.

Зад топката застана Гилфи Сигурдсон, но звездата на викингите прати топката над вратата.

До края Исландия така и не застраши вратата на Нигерия и африканския тим записа своята пета победа на Световно първенство.

Решителните двубои в групата са на 26 юни.