Челси изхвърли Ливърпул от Купата на лигата и нанесе първо поражение на мърсисайдци през сезона.

"Сините" от Лондон стигнаха до драматичен успех с 2:1 на "Анфийлд", дошъл след обрат в последните 20 минути на мача.

Двамата треньори бяха направили по 8 промени в съставите си, но въпреки това отборите предложиха интересен мач, а ключов се оказа геният на влезлия като резерва Еден Азар, който вкара победният гол само 5 минути преди края.

Двата тима ще се срещнат отново след само три дни - в събота (29.09), когато се изправят в мач от Висшата лига, където залогът ще бъде огромен, тъй като Ливърпул и Челси заемат първите две места в класирането.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

През първата част Челси бе тимът, който владееше по-често топката, но това не носеше предимство на "сините" при опасните голови ситуации.

Все пак първият добър шанс бе в сметката на лондончани. В 16-ата минута Фабрегас изведе Мората, който опита да прехвърли Миньоле от малък ъгъл, но топката се премина успоредно на голлинията, като никой не успя да я засече във вратата.

Добрите положения за Ливърпул дойдоха в края на първата част, когато удар на Кейта бе избит от вратаря, а малко по-късно стражът на гостите трябваше да избива и удар с глава на Мане.

Това бе първото полувреме от началото на сезона, в което Ливърпул не вкарва гол.

Втората част започна по-добре за мърсисайдци, които имаха две добри възможности чрез Стъридж и Мане, но отново Уили Кабайеро успя да се намеси.

По-добрата игра на Ливъпул все пак даде резултат в 59-ата минута и тимът поведе в резултата.

Кабайеро отново се намеси след удар на Кейта, но топката отиде към Стъридж, който с ножичен удар от въздуха успя да открие.

В минутите след гола играчите на Челси изглеждаха объркани и правеха доста грешки, като трудно се виждаше как лондончани могат да изкопчат нещо от този мач.

Това обаче се промени в 79-ата минута, когато Рос Баркли засече центриране от фаул, Миньоле спаси, но Емерсон Палмиери бе точен при добавката и изравни резултата на "Анфийлд".

Ливърпул опита да отговори, но Стъридж уцели гредата, за да се стигне до 85-ата минута, когато блесна геният на Еден Азар.

Белгиецът взе нахлу с топка в крака в наказателното поле, преминавайки през няколко играчи в червено и с мощен диагонален удар изведе Челси напред.

До края Ливърпул не успя да отговори и се прости с участието си в Купата на лигата.