Испанският шампион Барселона записа първо поражение от началото на шампионата.

Каталунците загубиха гостуването си на Леганес с 1:2 в едноименното мадридско предградие в мач от шестия кръг на испанската Ла Лига.

Успехът е първи за скромния Леганес над Барса в историята, като е и първи за тима през настоящия сезон.

Той дойде след бърз обрат, постигнат в рамките на 68 секунди, а поражението е едва второ за Барса в последните 51 мача в първенството.

Нищо не предвещаваше подобен развой на събитията, след като гостите успяха да стигнат до ранен гол, както и мнозина очакваха преди мача.

В 12-ата минута Лео Меси обиколи покрай няколко противникови играчи и подаде към Коутиньо, който си вдигна топката и с красив удар от воле откри.

В този момент мнозина помислиха, че мачът е приключил, а Барса започна с дългите си разигравания и с опитите за втори гол.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Пет минути след гола Меси уцели гредата, а малко по-късно вратарят спаси нов негов удар, а до края на полувремето каталунците изцяло контролираха събитията на терена.

Втората част започна шокиращо за гостите, които получиха два гола в рамките на 68 секунди.

В 52-ата минута Оскар Родригес центрира, а мароканският национал Набил Ел Зар изравни с глава.

При следващата атака опитният Жерар Пике подаде на противников нападател. Това бе Родригес, който стреля незабавно и изведе домакините напред.

Двете попадение шокираха каталунците, които владееха топката до края на срещата, но изглеждаха безидейни и не успяха да създадат опасно положение и да преодолеят добре построената отбрана на скромния Леганес, който храбро изкова историческия си успех.