Ливърпул и Нюкасъл сложиха огнен старт на годината в английския футбол с мач, дал на зрителите 6 гола, драми с отсъждания на съдиите и ВАР системата, както и три точки преднина на върха в класирането за "червените".

Но нещата, останали скрити за широката аудитория, добавиха към лудата вечер под дъжда на "Анфийлд". Ливърпул спечели с 4:2, след като първото полувреме завърши 0:0, а Мохамед Салах бе изпуснал дузпа в него.

Египтянинът завърши мача с два гола, асистенция, както и още една "хокейна" такава, дала началото на головата атака, завършена от Къртис Джоунс. Невероятното второ полувреме на Салах, оказа се, е дошло с различни обувки.

"Смених ги на почивката - призна звездата пред Sky Sports. - Просто се бе загнездило в главата ми - пропусната дузпа, обувките са аут, слагам резервните. И след това нещата потръгнаха."

Салах отива от днес в лагера на Египет за Купата на африканските нации, като ще пропусне поне 5 мача на Ливърпул (два полуфинала в Купа на лигата и двубой с Арсенал за Купата на ФА са сред тях).

След края Юрген Клоп пък тръгна по терена, за да отправи традиционния "боен" поздрав към феновете след победа. Но се спря и започна да търси нещо по тревата.

Оказа се, че е паднала брачната му халка. С помощта на оператора на Sky, който го следваше с камерата по терена, пръстенът бе намерен, германецът го целуна с огромна усмивка и продължи с поздрава.

Klopp loses his wedding ring while celebrating, then finds it
byu/HarryPi inLiverpoolFC

"Не е за първи път - каза Клоп за случката. - Веднъж бе паднал в морето по време на ваканцията ни. Наложи се да наема професионален гмуркач, но го намерихме."

В лудия мач, в който Ливърпул имаше тотална доминация и изпусна да вкара поне двойно повече голове, останаха и поредните неприятни привкуси от решенията на реферите и ВАР. Най-вече това в края, когато при 3:2 за домакините те получиха дузпа след минимален или дори несъществуващ контакт на вратаря Мартин Дубравка срещу Диого Жота.

И ако решението на терена на Антъни Тейлър донякъде може да се обясни - всичко става на скорост, то как ВАР не се намеси да отмени дузпата, не е ясно.

Ливърпул води с 45 точки след 20 кръга, Астън Вила има 42, Манчестър Сити и Арсенал са с по 40, но "гражданите" имат мач по-малко.