Спартак Варна и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в морската ни столица в среща от междинния 29-и кръг на българския футболен шампионат.

Играчите на Димитър Димитров-Херо водеха с 2:0 до 75-ата минута, но лековато изпуснаха аванса си след два бързи гола за тези на Тодор Янчев. После пък отново поведоха в продължението на срещата, но в ответната атака допуснаха ново изравняване, като всички шест гола паднаха през второто полувреме.

Евентуални три точки щяха да са жизненоважни за варненци, които са на дъното в класирането и вече имат актив от 18 пункта, на два зад 15-ия Хебър. ЦСКА 1948 продължава серията си без загуба в първенството, като тя вече наброява шест мача. Тимът е трети в таблицата с 59 точки - далеч както от втората позиция на ЦСКА, така и от четвъртата на Левски.

Драматичният развой направи мача много интересен, но и още по-болезнен за варненските фенове.

Техният тим атакуваше още през първото полувреме, като направи няколко значими пропуски, включително и удар в гредата на Виктор Митев от малък ъгъл.

Истинската драма дойде през втората част и тя бе изпълнена с голове. Спартак откри в 58-ата минута, когато Евандро центрира от ъглов удар, а на далечната греда Румен Руменов върна с глава, като топката падна на волето на Луан Да Силва и бразилецът вкара четвъртия си гол през сезона.

В 70-ата минута радостта за варненци стана още по-голяма. Другият бразилец в сстава - Евандро, се разписа след пас на Виктор Митев и Спартак вече водеше с 2:0.

Тимът на Херо обаче допусна да бъде изравнен с два бързи гола. Първо в 76-ата минута Георги Русев центрира от ъглов удар и високият Елитон за пореден път през сезона се извиси, за да реализира с глава. Пет минути по-късно резултатът стана 2:2. След центриране от левия фланг Роберто Хименес скочи, за да отиграе с глава и си отбеляза автогол, след като вратарят му Иван Дичевски вече бе излязъл да пресича топката.

Спартак обаче показа характер и стигна до гол, който в 92-ата минута, който изглеждаше, че ще е победен. Лирой Микелс беше изведен зад защитата и след това пусна успореден пас към Евандро, който от лесна позиция отбеляза поредния бразилски гол в мача.

Херо и неговите хора още не се бяха израдвали истински на "победния" гол преди да допуснат изравнителен в 95-ата минута. Дълъг пас към Елитон в наказателното поле му позволи да отклони с глава към Георги Русев, и българският национал реализира с хубав удар от воле с левия крак, оформяйки крайното 3:3.

До края на редовния сезон Спартак има варненско дерби с Черно море на "Тича", а ЦСКА 1948 приема Славия.