Хърватия се класира за финала на Лига на конференциите след зрелищен мач с Нидерландия, в който паднаха 6 гола.

На стадион "Де Кайп" в Ротердам балканците ликуваха с 4:2 след продължения и в спорт за трофея в неделя ще излязат срещу победителя от сблъсъка между Испания и Италия.

Мачът се превърна в истинско зрелище, което завърши 2:2 в редовното време. Първо домакините поведоха чрез Мален в 34 минута, но до средата на второто полувреме Хърватия обърна с попадения на Крамарич и Марио Пашалич.

И един куриоз - попадението на Пашалич остана скрито за българските фенове, тъй като излъчващата двубоя телевизия имаше проблеми със сигнала.

И когато всички виждаха как "ватрените" ще спечелят в редовното време, в 96 минута Ноа Ланг изравни и прати в есктаз феновете по трибуните.

Getty Images

Радостта за "лалетата" обаче бе кратка, тъй като в продълженията първо Бруно Петкович вкара трети гол за Хърватия, а в самия край неостаряващият Лука Модрич оформи крайния резултат с гол от дузпа.

Мач, в който хърватите за пореден път доказаха, че златното им поколение все още не е за отписване.