Втородивизионният Ковънтри Сити поднесе една от големите изненади в най-стария футболен турнир - Купата на ФА в Англия, като се класира за полуфиналите.

"Небесносините" постигнаха изумителна победа с 3:2 при гостуването си на елитния Уулвърхемптън в първия четвъртфинал, а развитието на мача може и след време да бъде екранизирано.

Ковънтри изоставаше с 1:2 до 97-ата минута след два късни гола на "вълците" след 80-ата, но в 97-ата и 100-тната успяха да отбележат, за да се класират на полуинал на "Уембли". Той ще е първи за отбора от 1987 година.

Всички голове паднаха през втората част, като Елиас Симс откри за Ковънтри в 53-ата минута. После в 83-ата Раян Аит-Нори изравни за "вълците", а Уго Буено даде аванс в 88-ата минута. Изглеждаше, че домакините логично ще се класират напред, но Елиас Симс вкара втори гол, а Хаджи Райт донесе голямата радост на 5 хиляди гостуващи фенове.

Ковънтри е осми в Чемпиъншип и все още има математически шансове да се класира за плейофите за влизане във Висшатa лига.

В друг четвъртфинал тази вечер Манчестър Сити приема Нюкасъл. Утре Челси домакинства на Лестър, а след това е голямото дерби между Манчестър Юнайтед и Ливърпул в последния четвъртфинал.