Локомотив Пловдив победи Славия с 2:1 на стадион "Александър Шаламанов" в среща от 25-ия кръг на efbet лига.

"Белите" в девети пореден домакински мач не успяха да победят този съперник, а загубата им е първа в Овча Купел от началото на ноември. Поражението е и първо за хората на Златомир Загорчич през годината. Тимът остава на десето място с 29 точки.

Локо на Александър Томаш продължава силния си сезон, като събра актив от 47 точки и поне временно изпревари Левски за четвъртото място в класирането.

Първата добра възможност в мача се откри пред гостите в 19-ата минута, когато Евандро изпълни пряк свободен удар, а Светослав Вуцов не успя да се намеси максимално добре и можеше да се получи куриозен гол. Все пак топката излезе в корнер.

В 33-ата минута Славия можеше да открие след бомбен шут на Иван Минчев, който разтресе напречната греда, а топката падна малко пред гол линията.

Резултатът бе открит в 42-ата минута след нова грешка на Светослав Вуцов. Стражът излезе да изрита една топка при извеждащ пас към Евандро, но се размина и нападателят вкара на празна врата.

На полувремето треньорът на домакините Златомир Загорчич се разбесня срещу фен на "белите" заради подвиквания в хода на мача. Наставникът потърси саморазправа, но за щастие бяха разменени само остри думи.

Второто полувреме започна с разменено надмощие, но в 70-ата минута Славия удари и изравни резултата. Случи се след гол с глава на Тони Тасев, един от най-ниските на терена. Той се възползва от центриране на Ертан Томбак, надскочи съперник и прати топката в далечния ъгъл - 1:1.

Радостта на "белите" обаче продължи само две минути. Капитанът на Локо Димитър Илиев вкара втория си гол през сезона след грешка на Емил Мартинов. Топката с доза късмет стигна до бившия национал, но той реагира бързо и вкара за 2:1.

До края Славия натисна в търсене на поне изравнителен гол, но не успя да създаде нищо опасно пред вратаря Кристиан Томов.