Левски се върна към победите в efbet лига, като победи при гостуването си на последния Етър с 3:0 в среща от 25-ия кръг.

"Сините" забравиха за разочароващото равенство с Крумовград от миналия кръг и днес взеха успеха с три гола през второто полувреме - два на Джавад Ел Джемили и един на Марин Петков. Левски днес се чувстваше като домакин заради голям брой фенове, който може би не изоставаше по многочисленост спрямо привържениците на домакините.

Столичани бяха без треньора си Николай Костов покрай терена. Наставникът, който изтърпяваше наказание, изгледа мача от трибуните заедно с мажоритарния собственик Наско Сираков. "Сините" играчи излязоха с тениски, с които почетоха паметта на починалата легенда Стефан Абаджиев - Теко.

Феновете и играчите на Етър пък отдадоха почит към легендата на отбора Иван Петков. Бившият нападател на "виолетовите" сложи край на кариерата си и бе изпратен топло от стадион "Ивайло".

С този успех отборът на Костов събра актив от 48 точки и си върна четвъртото място, което загуби по-рано днес заради победата на Локомотив Пловдив над Славия. Етър на Светослав Петров пък продължава свободното си падане и е последен с 10 точки.

През първата час левскарите имаха преимущество във владението на топката, но не създадоха почти нищо пред вратата на Мартин Величков. Изключение направи една ситуация в 14-ата минута, когато след корнер стражът спаси удар с глава на Хосе Кордоба.

Последваха много нарушение от играчите на виолетовите, които умно спираха атаките на съперника. В една от ситуациите младият Асен Митков се контузи и бе заменен принудително от Асими Фадига.

В началото на втората част Левски се разигра и пробва късмета си с неточни удари на Евертон Бала и Марин Петков.

В 52-ата минута късметът им се усмихна. Вратарят Пламен Андреев подхвана контраатака с хубав пас на дясно, а там Фабио Лима имаше много пространство. След това намери Джавад Ел Джемили, а неговият удар рикошира в бранител и заблуди вратаря за 1:0.

Последваха няколко бързи атаки на Етър, но те не доведоха до нещо специално. Вместо това в 83-ата минута Левски нанесе втория си удар. С атака отляво Ел Джемили изведе Марин Петков, а той със силен удар по земя реализира за 2:0.

В дългото добавено време, належащо заради спирания от пиротехника, Ел Джемили вкара втория си гол, след като финтира двама защитници и от малък ъгъл прати топката между краката на Величков.