Хебър си припомни що е то домакинска победа, след като най-сетне счупи каръка и успя да вземе три точки на собствен терен. Това стана благодарение на 1:0 срещу Арда (Кърджали) и така сложи точка на серията си от три последователни загуби вкъщи.

Воденият от Любослав Пенев тим вече има четири шампионатни победи като домакин, а всички от тях са с точно този резултат - 1:0.

Неговият син Николас пък вкара единственото попадение в Пазарджик днес. Той стори това с диагонален изстрел, който попадна в далечния ъгъл на Анатоли Господинов в 48-ата минута.

Арда пък бе най-близо до гол в 17-ата минута, когато Ел Мами Тетах преодоля Петър Дебърлиев, но след това не успя да вкара на празна врата и уцели гредата.

Победителият в днешния мач пък вече има 27 точки в актива си, като се намира на дванадесета позиция - само на две от десетия Славия.