След две загуби на Перу на Мондиала, за мнозина незаслужени, симпатичният тим на инките спечелиха победа на шампионата.

Перу победи борещия се за осминафинал Австралия с 2:0, въпреки че почти през целия мач се наложи да се защитава.

Победата донесе престижно трето място на южноамериканците с актив от три точки, а "кенгурата" останаха последни само с точка.

Австралия започна по-добре двубоя в търсене на попадения, но вместо това допусна такова в 18-а минута. Дълга топка бе спряна добре от Паоло Гереро, който центрира към Андре Карийо и последва фантастичен удар от воле за 1:0.

10 минути по-късно Том Рогич направи пропуск, след като финтира трима перуанци и стреля право във вратаря.

Матю Леки също имаше шанс да изравни, но топката му бе избита непосредствено пред гол линията.

В началото на втората част Перу удари за втори път. Вечният голмайстор на тима Гереро реализира с хубав удар от воле в 50-а минута, дошъл след рикошет и обръщане на нападателя.

До края на двубоя всички по-интересни ситуации бяха пред вратата на южноамериканците. На терена влезе легендата на "кенгурата" Тим Кейхил, който записа участие на четвъртия си Мондиал. Само че не успя да се разпише в също толкова.

Удар на другата резерва Арзани срещна гредата, а това бе един от няколкото пропуски. В крайна сметка Австралия така и не стигна до гол.