Лудогорец победи Етър с 2:0 във Велико Търново в среща от четвъртия кръг на българския футболен шампионат.

Двубоят изправи първия и последния в класирането, но успехът на гостите дойде изненадващо трудно с два гола в края. Успехът е трети пореден за разградчани в първенството и дойде само три дни след горчивата загуба от Мидтиланд в Шампионска лига.

Кризата при търновци се задълбочава, въпреки че тимът игра като равен с равен цяло първо полувреме. Това е четвърто поредно поражение и головата разлика вече е 0/10.

Шампионите доминираха в целия двубой, но действаха някак летаргично и сякаш очакваха съперника да се победи сам. Това не се получи и хората на Павел Върба трябваше да се потрудят в края, за да стигнат до победен гол. Негов автор бе Клаудиу Кешеру в 79-ата минута.

Лудогорец изигра много слабо първо полувреме, в което не си пролича, че играят първия срещу последния в класирането. Ситуацията се промени след почивката.

Първият по-сериозен шанс за гостите дойде едва в 72-ата минута, когато Драгош Григоре стреля с глава и Анатоли Господинов трябваше да прави класна намеса.

В 79-ата минута разградчани стигнаха до така чакания гол. Клаудиу Кешеру опита пас, който беше пресечен, но топката отново се озова в нападателя. С моментален удар румънецът хвана вратарят неподготвен и откри резултата.

Етър опита някакъв натиск в края, но вместо това покани съперника си за втори гол. Лудогорец го постигна в последната минута на редовното време, а точен бе Мавис Чибота след пас на новото попълнение Елвис Ману.

Победата праща шампионите на върха с актив от девет точки, а Етър остава все така последен без записан актив.