Закъсалият Левски постигна първата си победа в родния футболен шампионат през настоящия сезон, разбивайки новака Монтана като гост с 4:0.

Срещата от четвъртия кръг премина под знака на завидна ефективност от столичани, които не бяха вкарвали толкова голове в рамките на един мач от 12 месеца.

Хората на Георги Тодоров отново показаха, че играят много по-силно далеч от "Герена" и наказаха съперник, който от началото на сезона играе много атакуващ футбол.

След три поредни мача без загуба играчите на Никола Спасов се сблъскаха с реалността на това да си новак в шампионата. В представянето им обаче отново имаше позитиви, макар и не толкова, колкото в предишните мачове.

Снимка: БТА

Левски показа настроение и вкара по две попадения в двете полувремена, като точни бяха съответно Стайн Спиерингс на два пъти, Паулиньо и Ивайло Найденов. Това беше и първа чиста мрежа за Николай Михайлов и компания от началото на сезона.

Срещата започна с домакински натиск и центриране на Тони Тасев от десния фланг, което затрудни максимално Михайлов и той трябваше да прави спасяване.

Левски отвърна с голям пропуска на Станислав Иванов, който не успя да се възползва от прекрасен пробив на Паулиньо. Нападателят от Габрово стреля твърде високо от близка дистанция, след като вратарят на домакините излезе напред.

Снимка: БТА

Все пак Левски поведе в 28-ата минута. Иванов пое топката на гърди в наказателното поле и намери Спиерингс, който със силен изстрел не остави шанс на Марин Орлинов за 1:0.

Добрата игра на столичани даде резултат и в 42-ата минута, но не без помощта на бранител в синьо. Преслав Петров загуби лековато топката от Станислав Иванов, който веднага намери Паулиньо. С прецизен удар по земя бразилецът направи 2:0, след като преди това пробяга няколко метра.

Монтана имаше страхотен шанс да върне един гол преди почивката, но Михайлов спаси удар на Николай Цветков.

Сякаш това се оказа ключов момент в двубоя, защото Левски стигна до класическото 3:0 веднага след почивката. При контраатака Спиерингс стреля извън наказателното поле по земя. Ударът му изглеждаше лек, но Орлинов не успя да се намеси качествено и топката влетя във вратата му.

Снимка: БТА

Гостите продължиха да са убийствено ефективни и стигнаха до още един последен гол в 67-ата минута. След изпълнение на ъглов удар топката беше изчистена, но Ивайло Найденов я открадна и също стреля по земя. Орлинов направи втората си много слаба намеса и допусна отново "вратарски" гол.

До края на мача Левски спокойно задържа аванса си и не допусна опасности пред своята врата, за да запише убедителен първи успех.

Той праща тима на девета позиция с 4 точки. Монтана е седми с точка повече.