Родният национал Петко Христов се разписа във втори пореден мач за своя тим Специя.

Централният бранител вкара при ремито 1:1 с Леко, като това е поредното му ценно попадение по пътя към спасението на неговия тим.

Преди пет дни Христов вкара победното попадение за 2:1 срещу Асколи, както го направи и през месец декември срещу същия съперник.

Този път българинът вкара откриващия гол в мача. Това се случи в 12-ата минута, когато с глава той засече центриране от пряк свободен удар.

Христов остана на терена през целия мач, но за съжаление на Специя, Леко успя да изравни в края на първата част, а резултатът 1:1 се запази до самия край.

Специя игра около 30 минути с човек повече заради червения картон на Алесандро Серсанти, но въпреки това не успя да стигне до успех. Така тежката битка на Петко Христов и компания за спасение продължава.

Шест кръга преди края, Специя е на 16-ото място с 35 точки. Тази позиция праща отбора на бараж за оцеляване, срив с две позиции ще означава сигурно изпадане, а позиция напред ще означава сигурно спасение.